PLANTICO
Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze
Gołębiew Sp. z o.o.
.
 99-300 Kutno
Gołębiew
tel./fax: 48 24 254 24 98
tel.: 48 24 253 35 87, 254 21 75
.
plantico@plocman.pl
www.golebiew.hostingpro.pl
OFERTA KWIATY   OFERTA WARZYWA
     
     

PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Gołębiew Sp. z o.o., zajmuje się hodowlą i nasiennictwem warzyw, kwiatów oraz reprodukcją zbóż nasiennych. W skład firmy wchodzą dwa działy hodowli roślin ogrodniczych i dwa magazyny nasion, zlokalizowane w miejscowości Gołębiew Nowy k/Kutna i Strugi k/Szymanowa.

Produkcja nasienna prowadzona jest pod ścisłym nadzorem hodowców i specjalistów od nasiennictwa, na własnych gruntach i w wyspecjalizowanych gospodarstwach nasiennych. Reprodukujemy nasiona w kraju i poza granicami Polski. W oparciu o nowoczesne laboratoria, poletka hodowlane i zaangażowanie wysokiej klasy hodowców, prowadzimy hodowlę nowych, coraz doskonalszych odmian pod kątem wymagań stawianych nam przez profesjonalnych producentów i działkowców amatorów.

Nasze nasiona sprzedajemy na terenie całego kraju, poprzez sieć hurtowni, jak również współpracujące z nami inne firmy zajmujące się branżą ogrodniczą. Nasi hodowcy, pracownicy działu marketingu i promocji, służą Państwu pomocą nie tylko przy wyborze odpowiednich odmian warzyw i kwiatów, ale także fachową radą z zakresu sposobu uprawy, ochrony i nawożenia.

W tej podstawowej działalności jaką jest hodowla nowych odmian, pomaga nam 100-letnie doświadczenie, bowiem firma w Gołębiewie, powstała w 1899 roku i od tego czasu nieprzerwanie zajmuje się hodowlą i nasiennictwem. W 1999 roku obchodziła swój jubileusz. Nasze odmiany znane są klientom m.in. na Ukrainie, Białorusi, Litwie, w Estonii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich, Sudanie i w RPA, gdzie zarejestrowano 3 nowe odmiany ogórka spod osłony.

PlantiCo Gołębiew współpracuje ze wszystkimi znaczącymi polskimi hodowlami roślin ogrodniczych i w swej ofercie handlowej posiada pełną gamę polskich odmian warzyw i kwiatów.

Zapraszamy do współpracy!

   

Burak Opolski - odmiana bardzo plenna o wydłużonych korzeniach z zaokrągloną nasadą. Skóra purpurowo-brązowa, skorkowacenie słabe do średniego. Charakteryzuje się dużym udziałem korzeni handlowych w plonie ogólnym. Intensywnie czarny miąższ odznacza się bardzo małą wyrazistością pierścieni w przekroju.

Przydatna do bezpośredniego spożycia, przechowywania oraz przetwórstwa zwłaszcza jako surowiec do konserwowania. Stwierdzono w tej odmianie wysoką wydajność surowca z jednostki masy i uzyskiwanie wysokiej masy produktu z plonu handlowego oraz korzystniejszą smakowitość (badania AR we Wrocławiu).

Trwałość barwników betalainowych w przechowywanym i ogrzewanym w procesach technologicznych soku w tej odmianie jest wyższa w stosunku do wielu innych odmian.

   

Pomidor Etna F1 - odmiana samokończąca, wiotkołodygowa, wczesna.

Owoc duży (SO - 100 g) nie drobnieje, kulisty lekko spłaszczony, bez piętki, gładki, dobrze znosi transport, nie pęka.

Odmiana dla prze4twórstwa, wyjątkowo plenna i wierna w plonowaniu, tolerancyjna na suszę i chłody w okresie wiosennym, polecana do uprawy z siewu wprost do gruntu.

Nagrodzona złotym medalem targów POLAGRA 1997.

   

Fasola (Eureka) - odmiana na suche nasiona, wczesna, typ karłowaty, wysokość roślin 35-40 cm., masa 1000 nasion - około 1000 g, nasiona białe.

Wcześniejsza o 2-4 tygodnie od odmiany fasoli Piękny Jaś.

Odporna na choroby. Polecana do uprawy amatorskiej.

Głębokość siewu 5-6 cm, rozstaw na  50x25 cm.

Norma wysiewu 80 tyś. szt. nasion/ha (tj. 65-80 kg) w zależności od typu siewnika.

   

Cebula Kristine - odmiana syntetyczna, plenna o korzystnej strukturze plonu (96-98% plonu handlowego), średnio późna, równocześnie załamująca szczypior.

Niezawodna w plonowaniu ze względu na dużą żywotność.

Przydatna do bezpośredniego spożycia i do długiego przechowywania. Cebule kuliste z  dobrze przylegającą łuską o złotej barwie. Masa cebul 80-100g. Zawartość suchej masy 10-12%.

Zalecana norma wysiewu 800 tyś. nasion/ha (tj. 3,0 - 3,5 kg). Zalecamy siew siewnikiem precyzyjnym w rozstawie: 30 + 30 + 30 -f- 30 + 54 cm lub 20,5 + 20,5 + 20,5 + 20,5 + 54 cm.

   
Fasola (Pantera) - fasola szparagowa karłowa żołtostrąkowa. Złoty Medal POLAGRA 2001. Odmiana średniowczesna od siewu do zbioru około 75 dni. Rośliny średniowysokie o pokroju zwartym.
 
Strąki osadzone częściowo nad liścmi. Wysokie osadzenie dolnych strąków 18-22 cm czyni odmianę przydatną do mechanicznego zbioru.
 
Wyróżnia się:
- bardzo wysokim plonem świeżych strąków
- dużym udziałem plonu handlowego w plonie ogólnym
- bardzo długimi, prostymi strąkami (14-16 cm)
- mięsistymi strąkami, które wolno przerastają
- gładką powierzchnią strąków bez przewężeń
- wyjątkowo smaczna bez włókna
- odporna na antraknozę
   

Sałata Bona - sałata masłowa wczesna, o jasnej barwie liści.

Przeznaczona do uprawy gruntowej od wiosny do jesieni, oraz do uprawy wiosennej pod osłonami.

Odmiana plenna, główka okrągła, o masie 350-600 g, równomiernie osiąga wielkość handlową ( 60 - 80 dni od siewu do zbioru ).

Tolerancyjna na LMV oraz wysokie temperatury w okresie uprawy, mała skłonność do gromadzenia azotanów.

   

Cebula Niagara F1 - heterozyjna, średnio późna, bardzo plenna, o korzystnej strukturze plonu, równocześnie załamująca szczypior.

Niezawodna w plonowaniu. Przydatna do bezpośredniego spożycia i przechowywania. Tworzy cebule kuliste.

Sucha łuska ciemnozłota, dobrze przylegająca, miąższ białokremowy, zawartość suchej masy 13-14%. Masa cebul 80-100g.

Norma siewu 800-900 tyś. nasion/ha (3,0 3,2 kg). Rozstaw siewu 20,5 + 20,5 + 20,5 + 20,5 + 20,5 + 54 cm.

 
Por Juhas
 
- późnojesienny, plenny, z dużym udziałem plonu handlowego
 
- łodyga rzekoma 20-25cm, bez tendencji do tworzenia zgrubienia cebulowego
 
- liście ciemnozielone, półwzniesione do wzniesionych
 
- do przetwórstwa i bezpośredniego spożycia